Rugby Union

InternationalsWomens World CupU20 World ChampionshipEurope Champions CupEurope Challenge CupGuinness Pro 14British & Irish CupAnglo Welsh CupAviva PremiershipPrincipality PremiershipWRU TrophiesWRU ChampionshipRFU ChampionshipWRU EastWRU East CentralWRU NorthWRU West CentralWRU WestWRU ConferenceWomen's RugbyCardiff & DistrictChunky 7'sEast DistrictGwent, Newport & PontypoolHeart of Wales 7'sLlanelli DistrictMid DistrictMid GlamorganMonmouthshireNewport & DistrictNorth WalesPembrokeshirePre-seaon FixturesSwansea DistrictWest Wales RU

WRU National Plate

FixturesResults

29 April 2018

Final

Brynmawr5029Nant Conwy

31 March 2018

Semi Final

Brynmawr2724Nelson
a.e.t.
Nant Conwy100Ystalyfera

24 March 2018

Quarter Final

Crymych1728Ystalyfera

10 March 2018

Quarter Final

Glamorgan Wanderers1935Brynmawr
Nant Conwy2322Maesteg Quins
Nelson2210Ystrad Rhondda

13 January 2018

Round 4

Blaenavon1525Nant Conwy
Brynmawr4012Ynysybwl
Crymych127Penallta
Maesteg Celtic2040Nelson
Maesteg Quins328Treorchy
Mountain Ash36Glamorgan Wanderers
Ystalyfera303Maesteg
Ystrad Rhondda6010Ruthin

6 January 2018

Round 3

Blaenavon179Waunarlwydd
Cwmgors019Penallta
Maesteg Celtic1713Pwllheli

21 December 2017

Round 3

Maesteg30Gorseinon

9 December 2017

Round 3

Aberystwyth2528Glamorgan Wanderers
Croesyceiliog1733Ruthin
Crymych2725Tondu
Llantrisant1416Ynysybwl
Mountain Ash146St Josephs
Whitland2427Nant Conwy
Ystalyfera85Bonymaen
Byes:- Brynmawr, Maesteg Quins, Nelson, Treorchy & Ystrad Rhondda.

24 November 2017

Round 2

Brynamman1019Cwmgors

28 October 2017

Round 2

Aberavon Quins2029Nant Conwy
Abercarn1019Croesyceiliog
Aberystwythw/ovYr Hendy
Brynmawr415Porth Harlequins
Crymychw/ovBlackwood
Dowlais018Pwllheli
Gilfach Goch722Gorseinon
Kidwelly2130Glamorgan Wanderers
Llangefni1419Ruthin
Maesteg3733Dunvant
Maesteg Celtic1816Llanelli Wanderers
Maesteg Quins1410Pontypool United
Mountain Ash2013Rhiwbina
Nelson2515Cambrian Welfare
Penallta5810Pencoed
Penclawdd1524Blaenavon
Pill Harriers1456Bonymaen
St Josephs2820Cilfynydd
Tondu3933Carmarthen Athletic
Treorchy3426Resolven
Tycroes712Llantrisant
Waunarlwydd1817Brecon
Whitland387Tumble
Ynysybwl6920Llanharan
Ystalyfera163Llandudno
Ystrad Rhonddaw/ovDolgellau

7 October 2017

Round 1

Aberavon Quinsw/ovNantymoel
Abercarnw/ovNantyglo
Aberdare3142Llanharan
Abertillery B G1422Ynysybwl
Amman United1927Carmarthen Athletic
Bala1013Ruthin
Blackwood2210Cwmbran
Blaenavon119Caerleon
Bridgend Athletic2233Bonymaen
Builth Wells2123Brynamman
Caernarfon545Pwllheli
Caerphilly2629Croesyceiliog
Caldicot1631Pill Harriers
Cambrian Welfarew/ovAbercynon
Cardiff Quins3143Mountain Ash
CR Cymry Caerdydd2426Glamorgan Wanderers
Cwmgors3625Morriston
Dolgellauw/ovColwyn Bay
Felinfoel1415Dunvant
Fishguard2226Penclawdd
Garndiffaith2431Brecon
Gilfach Goch155Rumney
Hartridge621Brynmawr
Kidwelly338Loughor
Llandudno209Mold
Llanelli Wanderers1915Tenby United
Llangefni1610Bethesda
Llangennech2527Gorseinon
Llantrisantw/ovPenarth
Llantwit Fardre1037Cilfynydd
Llanybydder1658Crymych
Maestegw/ovPenlan
Maesteg Celtic1815Ammanford
Maesteg Quins2510Kenfig Hill
Mumbles1747Aberystwyth
Nelson5619Talywain
Penallta2719Risca
Pencoedw/ovTaibach
Pontarddulais2933Tycroes
Pontypool United223Ynysddu
Porth Harlequins2725Dinas Powys
Rhiwbina3616Barry
Senghenydd1020Dowlais
St Clears3134Tumble
St Josephs4310Heol y Cyw
Tondu5514Seven Sisters
Treorchy2815St Peters
Waunarlwydd3116Nantyffyllon
Whitlandw/ovPontyberem
Yr Hendy2420Gowerton
Ystalyfera380Cwmavon
Ystrad Rhondda5216Llanishen
Ystradgynlais1017Resolven

6 October 2017

Round 1

Nant Conwy348Bro Ffestiniog